Bir minik sallandoz

Sabah yine güne güneşle uyandık. Geceleri bile eskisi kadar soğuk olmuyor artık. Ama ben daimi üşüyen insan olduğum için yine sarıp sarmalanıp uyuyorum. Evden çıktıktan sonra (yani kamptaki misafirhaneden) yemekhaneden kahvaltı için sandöviç yaptım ve ofise doğru yürüdüm. Yürürken nedense önüme bakarım sanki bir şey bulacakmışım gibi gelir. Alışkanlık..Bir de ne göreyim tombili bir sallandoz ( salyangoz) önümde tin tin ilerlemeye çalışıyor. Hemen çekeyim dedim yoldan onu da ezilmesin çünkü çok sevimli ve kocamandı. Ama öyle sıkı tutunmuş ki bir türlü kaldıramadım. Biraz da tırstım tabi. Böyle sümüksü hayvanları mıncırmaktan pek hoşlamam normalde ama ona kanım kaynadı bu sabah. Şimdi de düşünüp duruyorum acaba yoluna güvenle devam etti mi yoksa bir ayak tarafından ezildi mi diye. Gidip bakamıyorum da. Öğlen yemeğe giderken bir bakacağım. İnşallah ondan eser yoktur etrafta.

Baharın gelmesine sevinen bir ben değilim işte. Hayvancıklar bile güneşi görüp kendilerini yollara atıvermişler. Pek güzel bir his bu. Benim bildiğim genelde sallandozlar yağmurlu havalarda kendilerini ortaya atarlar ama bu herhalde cevval bir tip. Durmamış çıkmış sokağa..


Tuna Kiremitçi köşe yazısında şöyle demiş bugün çok hoşuma gitti..

‘Daha kaç bahar göreceğimizi düşünelim ve şu gelenin kıymetini bilelim’. Kesinlikle katılıyorum. Baharın kıymetini bilelim ve bunun yanında hayatın getirdiği diğer güzelliklerin de tabiki..

About tugbatekeli

Ben bir Sosyal Antropoloğum. Kocaeli de doğdum. Şimdi doğduğum şehre çok uzağım. Eşimle Cezayir de yaşıyorum. Ama gerçekte bir o kadar da yakınım memleketime. Tüm ailemi, şehrimi, bana ait olan şeyleri yanımda taşıyorum daima. Böylece varlığımı hissedebiliyorum. Yaşamın varamadığım noktalarına kelimelerimle köprüler kurmaya çalışıyorum. Yaşamayı ve onun getirdiklerini seviyorum. Sevdiklerimle aynı gökyüzünü paylaşmayı seviyorum. Her güne sevdiğim adamla uyanmaya bayılıyorum. Ve sonra her sabah yeniden yeniden yeniden keşfediyorum tüm güzelliklerini dünyamın.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s