Öylesine

Nihayet havalar güzelleşiyor artık yavaş yavaş. Güneş kendini hissettirmeye başlayalı çok uzun zaman olmasa da yine de tüm gücüyle sıcaklığını bize vermesi beni mutlu ediyor. Havanın soğuk olmasındansa sıcakta yanmayı tercih ediyorum ben. Ayrıca artık wordpress de yazmaya alıştım. Hatta daha çok sever oldum sanırım. Gerek ayarları gerek yazı kısmı ve eklemeleriyle daha çok hoşuma gitti. Belki de blogspot daki sayfa düzenimden kaynaklı da olabilir. Bu sıra biraz daha sade şeylerden hoşlanır oldum. Kalabalık olan herşey üzerime geliyor sanki. İnternetimiz düzelirse blogspotta da birkaç değişiklik yapacağım. Böyle internetin berbat olduğu zamanlarda ona artık ne kadar bağlı olduğumuzu daha iyi idrak ediyorum. Sanki internet olmasa bir uzvumuzu kaybetmiş gibi oluyor sersem sebelek. Anlam veremiyorum bu duruma. Eskiyi düşündükçe o zaman daha özgürdüm diyorum. Bir şeylere bu denli bağlı kalmıyor esir olmuyorduk. Burada olmanın da dezavantajı aslında. Sanırım Türkiye’de olsam bu kadar kafamı kaldırmadan nette saatlerce durmazdım herhalde. Yine de kocaman bir derya bu internet. Zamanı nasıl da yiyor hızlıca. Sanki zaman avcısı gibi. Aynı zamanda da hayatın belki de bize sunduğu en acımasız oyun. Katılımcıların bir daha asla çıkmak istemediği.

Başlıkta yazdığım gibiyim aynı. Baharın gelmesini bekliyorum. Sanki bir yere yetişecek gibi her gün saate güne takvime daha çok bakıyorum. Yaza gelsin yazı göstersin herşey istiyorum. Ve öylece sabitlensin yaz zamanında. Uzunca bir süre de orada kalsın gitmesin hiçbir yere..Bir tek ben gideyim gönlümce dünyanın her yerine….

About tugbatekeli

Ben bir Sosyal Antropoloğum. Kocaeli de doğdum. Şimdi doğduğum şehre çok uzağım. Eşimle Cezayir de yaşıyorum. Ama gerçekte bir o kadar da yakınım memleketime. Tüm ailemi, şehrimi, bana ait olan şeyleri yanımda taşıyorum daima. Böylece varlığımı hissedebiliyorum. Yaşamın varamadığım noktalarına kelimelerimle köprüler kurmaya çalışıyorum. Yaşamayı ve onun getirdiklerini seviyorum. Sevdiklerimle aynı gökyüzünü paylaşmayı seviyorum. Her güne sevdiğim adamla uyanmaya bayılıyorum. Ve sonra her sabah yeniden yeniden yeniden keşfediyorum tüm güzelliklerini dünyamın.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s